na dwóch kółkach

wszystko co związane z motocyklami i nie tylko

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-04-01 18:57:45

babuszka

Użytkownik

6329825
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 48
Punktów :   
motocykl: komar sztywniak
data urodzenia: 1985
skąd: sierpc

kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

może znajdzie się ktoś, kto od czasu do czasu lubi wyrazić siebie na papierze, w glinie, drewnie?
czy w ogóle sztuka zajmuje w tej chwili kawek miejsca w każdym z nas, czy wszechobecna kultura obrazkowa, nosząca w sumie w sobie wiele śladów sztuki, wchłonęła się już tak, że nie zwracamy na sztukę uwagi, nie robi wrażenia.. czujecie różnicę między zakupem obrazka w sklepie "po 4,50 zł", a dzieła u chociażby rodzimego malarza? i nie pytam o cenę, pytam, czy czujecie klimat, magię zaklętą w przedmiocie niepowtarzalnym, wykonanym ręcznie z pasją i emocjami towarzyszącymi tworzeniu?
a może sami coś od czasu do czasu tworzycie?


"w cichym podziwie ślepców dopełnia się czas... "

Offline

 

#2 2008-04-01 19:20:48

Syska

Admin

6998451
Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 144
Punktów :   
motocykl: plecaczek na cb 750
data urodzenia: 16.03.1987
skąd: Częstochowa

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

ja jeszcze w szczeniecych latach pasjonowalam sie malarstwem. Ale pewnie dla tego ze moj ojciec był malarzem. chcialam sie wybrac w tym kierunku dalej do szkoly. ale jakos moje losy potoczyly sie inaczej. 

Kazdy obraz , obrazek czy inna forma sztuki jest czyms niepowtarzalnym , nawet jesli wydaja sie niemal identyczne to sie czyms rozni. Kazde dzielo sztuki trzeba doceniac - nawet jesli na pierwszy rzut oka to zwykle bazgroly

Offline

 

#3 2008-04-01 21:30:20

Login

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 27
Punktów :   

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

Ja coś niecoś zmalowałem kilka razy, od pewnego czasu znowu chodzi mi coś po głowie, ale to wszystko zależy od natchnienia A prawda jest też właśnie taka, że na swój sposób praktycznie wszystko jest sztuką


Jadę tam gdzie jadę

http://www.hts24.pl/inne/madmax12small.jpg

Offline

 

#4 2008-04-01 22:25:06

gawron1987

Użytkownik

7250975
Skąd: Jaskrów
Zarejestrowany: 2008-03-26
Posty: 18
Punktów :   

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

Nie wiem czy to o to chodzi ale... ja to też czasem czuje coś tak w środku i to wyrazam... może nie na papier, płótno czy drewno... raczej na podłogę w łaziece, ewentualnie przez taras do rynny... no i może dziełem sztuki to to nie jest ale... coś w tym jest... najczęściej kolacja... A tak na poważnie to też sobie lubię sklecić parę zdań w sensowną całość... zwykle tak mam gdy mam gorszy dzień, więc z natury nie są to optymistyczne teksty... ale tak, czasem coś napiszę i nawet to się co poniektórym podoba... (tak mnie też to dziwi)...


Nie ważne kim jestem w środku... określa mnie to co robię...

Offline

 

#5 2008-04-02 20:26:16

babuszka

Użytkownik

6329825
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 48
Punktów :   
motocykl: komar sztywniak
data urodzenia: 1985
skąd: sierpc

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

racja.. wszystko, co tworzymy jest dziełem sztuki.. jakiegokolwiek narzędzia i substancji używamy..
to nasza ręka prowadzi, nasze emocje odbija.. zaklina chwilę, która tylko do nas należy..

ps. znalazłam człowieka, który rysuje portrety, dość charakterystyczne, emocjonalne.
zresztą sami oceńcie

http://www.wisarts.com/painting/11_drawing_pl.html


"w cichym podziwie ślepców dopełnia się czas... "

Offline

 

#6 2008-04-03 22:33:32

gasiormoto

Użytkownik

Skąd: sierpc
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 16
Punktów :   
motocykl: WFM M06 s01
skąd: sierpc

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

zmalować może niekonicznie ale czasem lubię wziąć do ręki aparat i uwiecznić jakąś chwilę, która przecież już nie wróci lub w chwili większego natchnienia zrobić jakiś większy projekt


MOTÓR nie umiera nigdy

Offline

 

#7 2008-04-03 23:36:36

Syska

Admin

6998451
Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 144
Punktów :   
motocykl: plecaczek na cb 750
data urodzenia: 16.03.1987
skąd: Częstochowa

Re: kto lubi od czasu do czasu coś zmalować?

aparat dobra sprawa. tez lubie pocykac jakies fotki. fajna pamiatka. Zreszta niedawno sobie obiecalam ze wezme aparacik i porobie fotki gdzies w plenerze (ze to niby takie artystyczne maja byc) ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Natomiast moja specjalnoscia jest kamera. zawsze gdzie cos ciekawego sie dzieje tam jestem ja z kamerka. Zreszta mozecie to zobaczyc w temacie o niedzielnej przejazdzce. I pewnie przekonacie sie o tym tez po ropoczeciu seznonu na Jasnej Gorze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zzip15.pun.pl www.shine.pun.pl www.pokemon-pbf-forum.pun.pl www.hb.pun.pl www.radiothunder.pun.pl